מאמריםשיפור עצמי

יום 45 למסע, החברים למסע נחשפים.

יום 45 למסע, לגלות מי באמת החברים האמיתים שלך?

אומרים שחבר אמיתי נבחן בעת שאתה בצרה.

ואני אומר שחבר אמיתי נבחן דווקא כשטוב לך, האם טוב לו והוא שמח בהצלחתך? והכי קשה לחברות הוא המצב שאתה מצליח להגיע לאותו מקום שהחבר שלך היה חולם ורוצה להיות. האם גם אז הוא מסוגל לפרגן (לתצלח) או שאיכשהו הוא הופך להיות עוקצני, ומאוד ביקורתי בכל מה שקשור אליך? לגרום למשבר ביחסי החברות ואפילו להוציא אותך מתוך חייו בסיבה שלרוב היא לא אמורה ליצור כזו כמות של שנאה. באמת זו קנאה פרופר.

היום חמישה וארבעים יום לעומר שהם שישה שבועות ושלושה ימים.

הספירה הקבלית היום היא ‘תפארת שבמלכות’

האדם במהותו מקבע את תודעת האני שלו לרוב לפי דעת חביריו הקרובים.

‘אני הוא מי שאתם חושבים שאני’, אמור לי מי חבריך ואומר לך מי אתה.

לכן יש חשיבות עליונה בבחירת החברים שלך, קבוצת המיקוד האמורה לתת לך את תמונת המציאות הכי מתאימה למי שאתה.

המשך ההתפתחות והצמיחה האישית מותנת באנשים שאתה בוחר לחלק את חייך איתם.

איך מוצאים או אולי נכון יותר עושים חבר טוב? אם זה כל כך חשוב ומהותי חייבים לתת את מעורבות הלב לחלק הזה בחיינו.

החבר הטוב לא הוא לא גורל טוב שמגיע אלינו, החבר הטוב הוא משימה אישית, אל תחפש ‘חבר טוב’ תשתדל להיות אתה החבר הטוב שכולם היו רוצים חבר כזה.

חבר טוב הוא ערך שכדאי לחיות בשבילו, חבר טוב זה לא מי שטופח לך על האגו, זה אדם שעוצר אותך מלתקן את עצמך. חבר אמיתי זה מישהו שאכפת לו ממך ומפרגן לך להיות שלם ומושלם. הוא לא מפחד מלקרוע מעליך את הנרקיסיזים שמשתלט עליך, שמוכן לראות יותר טוב ממה שאתה מפרגן לעצמך. שרואה אותך כבר עכשיו כמו שהיית צריך ויכול להיות מחר.

יום אחד כל אחד מאיתנו צריך באופן אמיץ לבדוק את מי הוא רוצה להיות ‘שותפים לדרך’ למסע החיים שלו. לדעת להבדיל בין רעות והתרועעות משותפת, חברים לבילוי משותף.

חבר אמיתי זה חבר לנפש.

אני בדרך כלל בוחן את ההתפתחות האישית של תלמידי לפי מספר החברים האמיתים אותם הם יצרו עשו בשנה האחרונה. ככל שאתה יוצר חברים נוספים אתה מתעשר בעוד דמות, בעוד חיים, בעוד מקומות, טעמים, ואנשים.

תכיד את האמת לעצמך כמה ‘חברים ישנים’ יש לך?

תספור רק את אלה שהצליחו ‘לשרוד’ אותך על כשלונותיך והצלחותיך.

רזיאל פריגן

רזיאל פריגן הינו סופר, הוגה קיומי ופרשן. מייסד המרכז הטיפולי אבחוני קבלי 'ReviveLife' ושיטת האקסתרפיה. מדריך רוחני ויועץ אישי.

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

Back to top button