מאמריםשיפור עצמי

מתלות לעצמאות אישית יום 40 למסע

היום ה 40 – המסע מתלות לעצמאות אישית.

ישנם רגעים בחיים שאתה מרגיש שמישהו שם למעלה החליט להכניס אותך לתוך סיר לחץ סגר את המכסה והדליק את האש מתחתיך. מישהו החליט לבדוק האם אתה מאבד עשתונות? ואיזה לחץ צריך לפעול עליך בכדי שתרצה למות במרכאות ובלבד להפסיק את הטירוף שאתה נמצא בו.

היום ארבעים יום לעומר שהם חמישה שבועות וחמישה ימים. היום העבודה על חינוך וליטוש האופי מתמקדת בספירת ‘הוד שביסוד’ – מה קורה לנו כשנעשה קשה ויותר ויותר קשה? מה עלי לעשות בכדי להעצים את החוסן האישי? איך להתרסק ועדיין להשאר שלם ומחוזק?

רגעי משבר חושפים בפניך לא רק את קונספצית היציאה ממשבר שבנית לך במשך החיים אלא את ‘עוצמת היסוד’ עליהם בנויות קומות האישיות והאופי. ככל שבנין חייך גבוה יותר אתה צריך יסוד עמוק, רחב, חזק מלא יותר בברזל.

אבל מה קורה לנו כשאנחנו רוצים לבנות קומה נוספת לבנין? בעולם החדש אנחנו נתקלים בבעיות יסודיות בוני החברה של לפני עשרות שנים לא העלו בדעתם שתוך זמן קצר כל כך העולם ישתנה במהירות בכל המובנים. הבנין בן 4 הקומות כמטאפורה לא מסוגל להעמיס קומות נוספות, רובינו נכנעים לבעיה וכאומני חיים ופותרי בעיות אנחנו מלאתרים פתרון באמצעות בניה קלה. אולם האינטנסביות של השינוי מאתגרת אותנו עם דרישה לעוד ועוד קומות בניין.

חלקנו נעדיף להרוס את הבניין לעשות פינוי בינוי אבל לא תמיד זה אפשרי ובמיוחד שמדובר בחיי אדם במורשתו, בתפיסת האני והבנה שזהו בניין לשימור. האפשרות היחידה בנויה משני חלקים של פתרון. האפשרות הראשונה לחשוף את היסודות ולעבות אותם בעוד בטון וברזל. האפשרות השניה היא להקיף את הבניין ביסודות חדשים ועליהם לבנות את הקומות הנוספות. לא פשוט אבל התרסקות, התלוננויות לא באות בחשבון. העולם כולו בהתפתחות מאסיבית בכל תחומי החיים להמנע מדיאלוג עם השינוי לא בא בחשבון האפשרות הריאלית העומדת בפנינו היא חשיפה מבוקרת לשינוי להתייחס לקושי כאתגר ולשאוף לגור בקומות העליונות של הבניין כמטאפורה.

עצה מעשית אל תמהרו לבנות את הפנטהאוז הבניין שלכם יכול לגדול הלאה לעוד קומות.

מה למדנו היום – ככל שמתפתחים בחיים, בגיל, בעסקים, ביכולת השפעה חברתית במקביל מתפתח קושי העומד ביחס ישר להתפתחות שהשגנו. הידיעה ששריר הגוף מתפתח באמצעות התנגדות עוזרת לנו לפתח אוריינטציה התמצאות פעילה בחיים ששינוי והתפתחות הם עדות לכך שאתה חי.

רזיאל פריגן

רזיאל פריגן הינו סופר, הוגה קיומי ופרשן. מייסד המרכז הטיפולי אבחוני קבלי 'ReviveLife' ושיטת האקסתרפיה. מדריך רוחני ויועץ אישי.

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

Back to top button