פרשת השבוע

מתלות לעצמאות היום ה38

היום ה 38 לספירה
ככל שמתקדמים בהתפתחות יש מצד אחד השגים שהם לא דומים למה שהיית כשיצאת לדרך למסע כמעט בכל המישורים של חייך. הגענו לשלב השישי בתוכנית לשינוי התנהגות כתנאי להגיע להצלחה. המהלכים רק הולכים ונעשים תובעניים ומעמיסים עומס רגשי שמאיים לפרק בכל רגע את מה שהשגנו עד כה.

התחלנו את השבוע בבניית אסטרטגיית התפתחות, הגדרנו על המילמטר מה אנחנו רוצים להשיג בכל אחד האספקטים שבחרנו לטפל בהם.

והיום הגענו לשלב נוסף עוד נדבר חשוב היום המשימה לדייק את ההתפתחות. להגדיר לעצמנו באומץ למה אנחנו מתכוונים באופן מאוד ברור לדוגמא אדם שהוא אצן והשיא האישי שלו הוא 8 שניות ל100 מטר. בכדי להשיג את התוצאה הזו הוא התחייב להמון מאמץ החל מירידה במשקל אמונים מפרכים פיזיים ומנטליים. ההישג מרשים אולם הוא מבין שבכדי לשפר את ההישג הוא צריך תכנית אימונים שונה ממה שהוא עשה עד עכשיו. הוא צריך לדייק את עצמו, ולהגדיר מחדש בכל אחד מהאימונים יעד חדש ובאומץ לענות לעצמו על השאלה איפה הוא ‘משקר’ לעצמו ומחפף. אף אחד מבחוץ לא באמת יכול להבחין בהבדל זה משהו מאוד אישי שמצריך ממנו מידת אמת ויושר אישי. הדיוק הזה יעשה את השינוי. אני לא אומר שזה קל זה החלק היותר קשה.

זהו הרגע המכריע להתפתחות של עסק, מערכת יחסים … א תה בהתפתחות מרשימה, שאפו אבל אתה מבין שאתה חייב להתקדם לא בגלל תאוות בצע אלא בגלל שעסק לא ממשיך לצמוח הוא קמל הוא נעצר והספירה לאחור לקראת קריסה מתחיל. זה רגע אמת שמעמת אותך עם האמיתות שהצלחת להחניק.
המחסומים והקשיים הם בעצם השלכה של ‘לכלוך’ פנימי. שהגיע הזמן למרק אותו ככל שנתקדם בהתפתחות נדרש לרמת דיוק עצמי ועדה רבה יותר של אמת ביחס לעצמנו.

עוד קצת … מגיעים!

רזיאל פריגן

רזיאל פריגן הינו סופר, הוגה קיומי ופרשן. מייסד המרכז הטיפולי אבחוני קבלי 'ReviveLife' ושיטת האקסתרפיה. מדריך רוחני ויועץ אישי.

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

בדוק גם
Close
Back to top button