שיפור עצמי

מתלות לעצמאות – יום 39 למסע

מסע של 49 צעדים מתלות לעצמאות.

היום תשעה ושלושים יום לעומר שהם חמישה שבועות וארבעה ימים. בשעה טובה הגענו למתקן האימונים ה 39. ‘המתקן’ בנוי משלדה, ‘ספירת היסוד’ וחיבורים שאמורים לפתח את השריר האחראי על הסוגרים של הרצון.

הרצון להצליח בכל תחום של החיים הוא המניע המשמעותי לכל פעילות. אולם גם הרצון חייב לעבור עיבוד ופוקוס בכדי לאפשר לאדם להיות הוא ולא אחר. בדיוק במידה של הגבולות של עצמו. (חתול רוצה להיות חתול ולא שום דבר אחר וכך גם האדם…) גם כשנראה לו שהוא יכול יותר במקור זו קנאה הרצון להיות במקום השמור לאחר. אולם רק בדיעבד יכול האדם להבין שכל סוג של יותר בחיים זה בעצם לשעבד את המחר לטובת היום, זה לקחת בהקפה כרגע זה נוח ואפילו נראה משתלם אבל ביחס לספציפקציה שלך כאדם זה מיותר.

ישנו תרגיל מפתח תודעה מצוין שאני מכיר. תנסה להעלות בעיני רוחך את דמותך הנוכחית ולאט לאט תנסה לראות את דמותך 5 שנים קדימה ואחרי שיהיה לך במחשבה תפיסה איך נראה האדם הזה שהנך בעוד 5 שנים קח את המחשבה הזו ומתקדם איתה עוד 5 שנים תחזור על המחשבה הזו מספר פעמים כשאתה מרגיש תקוע בגיל מבוגר מסויים ולא מצליח לדמיין את עצמך יותר מבוגר. תנסה להפגיש את מי שאתה היום עם מי שלדעתך תהיה בעוד 20 – 30 שנה. מה לדעתך האני של מחר יציע לך לעשות היום? בכל אחד ממשורי חייך.

התרגיל הזה אמור להמחיש לך את המסע ה39 פגישה עם המחר היום – נצח שביסוד.

בסיפור המקראי מידת יסוד שייכת ליוסף. בסיפור יוסף ישנו פרק מדהים הקשור למידה הנלמדת היום, יוסף הנער לאחר מכירתו לעבד לפוטיפרע שר הטבחים של מלך מצרים זוכה לחיבה יתירה וזכויות יתר מצד אדונו אולם במקביל אשת אדונו חומדת לעצמה את קרבת הנער היפה ומנסה לשדל אותו להסכים לחזוריה. הלחץ הרב שהיא מפעילה עליו שובר את ההתנגדות שלו למעשה הנתעב לבגוד באמון אדונו והוא מנצל את שעת הכושר באחד מחגי המלוכה בו אשת אדונו בוחרת להשאר בבית, יוסף חוזר הביתה במטרה להיות עם אשת אדונו, בדרך אל חדרה של אשת אדונו הוא מביט בהשתקפות פניו בחלון ממנה ניבט לו דיוקנו של אביו, יוסף ויעקב אביו ע”ה היו דומים. יוסף לראשונה רואה את דמותו הזקן דמות האב הישיש למוד נסיון החיים. בשבריר שניה בהזק של ברק העתיד לתוך חשכת רצונו הוא מבין שאת הפרק הזה שהוא הולך לעשות הוא במבט של העתיד לא מעוניין לראות בספר חייו.

בואו ונבחן מה למדנו בשלב הזה של המסע היסוד לא נמצא בעבר (באדמה) הוא שקוע מחובר שתול בעתיד (בשמים).

אם אתה לא אוהב את הפרק הבא של חייך הגיע היום לעשות טוויסט וליצור אופציה לתוצאה אחרת.

זה אפשרי, בהחלט.


 

 

רזיאל פריגן

רזיאל פריגן הינו סופר, הוגה קיומי ופרשן. מייסד המרכז הטיפולי אבחוני קבלי 'ReviveLife' ושיטת האקסתרפיה. מדריך רוחני ויועץ אישי.

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

בדוק גם
Close
Back to top button