אותיות

פירוש שמות המתחילים באות ~ ח’ ~ חית

העולם, לפי השקפתו, שייך לו ולכן אינו מוכן להתחלק בו עם אחרים. תפיסתו, שלי – שלי ושלך – שלי מנחה את חייו.

מספר על האדם

חי ברומו של עולם

החן, החנון, העוסק בחסד ללא קשר לגמול על מעשיו, בנתינה שאינה תלויה בדבר. הח’ מסמלת אומץ, אדם עשוי ללא חת, בעל יכולת חתירה בלתי נלאית להגשמת מטרות. זוהי אות של חוכמה.

בח’ נמצאת הסכנה של חיים בתוך חלל, סכנה שהאדם יאבד את הקרקע, ולכן ח’ מסמלת את הצורך בחיבור בין צרכים חומריים לבין צרכיה של הרוח.

אי הגשמה של החיים הופך אותם לחיים של חטא (מלשון החטאה), האדם מחטיא את המטרה כשחי חיים ללא מטרות מוגדרות, חיים סתמיים.

התכונה הבסיסית של האדם זה היא יכולת הראייה, שנעה בין עיוורון רצוני לבין פיכחון אינטלקטואלי. ח’ היא אות המבקשת לעצמה את הריאליזם, לנסות להבין את המציאות כמו שהיא. כמוה מדען המתבונן מהחוץ פנימה.

האדם, יותר משמעניינת אותו הסיבה להיווצרות של תהליכים, מעניינת אותו התוצאה, הכל נבחן עבורו לפי התוצאה. הוא מקים את עצמו בתחושת שלמות עצמית וסביבתית ומרגיש שלא חסר לו כלום.

הוא טקטיקן ובעל כושר תכנון החי את חייו בגבורה ומבצע משימות גם כשהן מחייבות נטילת סיכונים, וגם כשלדעת סביבתו הסיכונים הם מיותרים.

הוא אדם חכם ונבון, שעצתו ישרה ומסייעת לאלה שנעזרים בו. יש בו קמצנות המתבטאת בתחום הפיננסי. העולם, לפי השקפתו, שייך לו ולכן אינו מוכן להתחלק בו עם אחרים. תפיסתו, שלי – שלי ושלך – שלי מנחה את חייו.

 

ח’ היא אות של מזל טוב והצלחה גם בלימודים. האדם שח’ מופיעה בשמו הוא בעל אישיות חזקה וממגנטת ומי שנופל ברשתו, ישלט על ידו. פיו חד כתער, ויש לו יכולת לפגוע בזולת בנקודת התורפה שלו. הוא תככן ועסוק בתכנון מהלכיו, אולם מסתפק בכך, ואינו מוציא אותם לפועל.

הוא איש חברה, קצר רוח, ונוטה לתהפוכות במצבי רוח, הוא יכול להשתנות מקצה לקצה בזמן קצר מאד. הוא מהיר חימה ומתרצה רק באמצעות ידידות ואהבה. גם ברוגזו הוא שומר על האמת שלו, וזהו התחום היחיד שאינו מגלה בו הפכפכות ושינוי, הוא עומד על דעתו.

 

הוא נוטה להשתתף בסבלם של אחרים ולא פעם הוא מקבל אחריות על מעשיהם.

הוא מעדיף לרצות את הרחוקים ממנו ולהעדיפם על פני קרוביו. הוא טיפוס חזק שמקיים את עצמו מתחת למעטה רך, איטי ושברירי. יש בו מן הילדותיות המתבטאת במעשי שטות מפתיעים. הוא איש שלום המוכן גם לשקר ובלבד שימנע ריב.

הוא אדם חסר ביטחון, ולגבי דידו בית הגידול והקרבה להוריו ממלאים תפקיד מרכזי בשלמות אישיותו. הוא ישליך על סביבתו הקרובה את כשלנותיו, ידחוק את כעסיו עמוק פנימה, ועולמו יוצף ברגשות שליליים. הוא צריך ללמוד שהדרך שבה הוא מבטא את חייו היא הגורמת למה שקורה לו, ושכדי להתפתח עליו ללכת בדרך שונה מזו של הוריו ומחנכיו ולבטא את עצמיותו המיוחדת.

יש ללמד אותו שרק הגישה של עימות פנים אל פנים מול ההתניה ההורית שמנעה ממנו לפתח את עצמו היא זו שתעזור לו בהתפתחותו.

 

הוא צריך ללמוד להחצין את כאביו הפנימיים, ללמוד לשוחח עליהם, להסתכל עליהם בצורה מודעת ופתוחה ולהבין שהבריחה אל מחוזות הפנטסטי היא בריחה מעצמו.

הוא בעל אישיות חזקה וממגנטת.

 

גילוי האות במישור הפיסי והרגשי

האנרגיות הרוחניות, המתבטאות בכל אות ואות, מתגשמות גם באיברים פיסיים, המקובלים מצאו קשר בין האות הראשונה בשם לבין איברים פיסיים מסויימים שכינויים מתחיל באותה אות, וכך יכלו להצביע על רגישות ו/או חולשה באיברים אלו לפי שם האדם. אצל בעלי שמות המתחילים באות ח’ תיתכן רגישות בחוטם: בעיות אף, נזלות, חוש ריח, בעיה של נחירות, בחוט השדרה, בחזה, בחך (חך שסוע), בחושניות וחישה (גבוהה מדי או חסרה) ואצל נשים בעיות הקשורות לחלב אם.

 

אנרגיית האות משתקפת גם במישור הרגשי והנפשי. הבעיות הרגשיות המתגלות באות ח’ הן בעיות של חרדות ופוביות שונות, כעסנות (חרון אף), ונסיון של האדם שהאות ח’ מופיעה בשמו להציג את עצמו חכם מסביבתו. הוא סובל מחלומות מסוייטים או כאלו המעבירים ידע על האמור לקרות.

 

המקובלים הורו שברגע שאדם מזהה את כשלונו ומתוודה עליו בינו לבין עצמו, ומעלה את הבעייה לתודעה, מתחיל תהליך של תיקון הנפש ושכלולה, המשפיע ברמה הרגשית/פיסית.

האות הינה פתח לעולם רוחני המסומל בתוכנה של האות, אדם ששמו מתחיל ב-ח’ יכול לתקן ליקויים בנפשו על ידי אמירה של מילים מסויימות שהן מוליכות אנרגטיות לתיקון הנפש: חמסנו, חוזק יד, חטאת, חילול השם

 

כמו  כן את יכולה לומר במוצאי שבת את הפסוק “ונח מצא חן בעיני ה’” (בראשית ו’, ח’) – “כן תמצאי שכל טוב בעיני אלוהים ואדם” אמרי  עשר פעמים ברציפות כנגד עשר מאמרות שבהם נברא העולם המתחיל בשבוע החדש המקבילות לעשר הדרגות הרוחניות  שבעשרת הדיברות.

חן – במובן העמוק יותר ראשי תיבות חכמה נסתרת   

טיפ קבלי

להתחברות לחכמה הנסתרת, למציאת חן, יש לתת בבוקר צדקה (לפחות 3 מטבעות ), ומיד לאחר מכן לשים גב יד ימין על המצח ולומר את הפסוק הבא שלוש פעמים: “השיבה לי ששון ישעך ורוח נדיבה תסמכני” (תהילים נ”א, י”ד).

 

צופן האות ~ ח’ ~ חית 

מסמלת את הדברים שברומו של עולם, את העל טבעי, את החיים, את החיוניות.

מסמלת את התשוקה האנושית לפריצת גבולות העולם הזה, המסומל ב -7, אל עבר המציאות שהיא למעלה מהמוכר והידוע. ח’ היא התחלה חדשה, חזרה למצב התחלתי, היא מיצוי הקיים וחתירה בלתי נלאית אל מבר לכך.

ח’ היא אות של התפתחות, מייצגת את הפריצה, את הגשמת המטרות, את החיוניות!

 

המקובלים שילבו את המילים הבאות בתוך תפילותיהם, חזרה עליהן בקול, פעמים אחדות, פועלת ומשפיעה על הלך הנפש:

חיים, חביון, חג, חדש, חוזה, חום, חומה, חוסן, חייל, חירות.

 

הארה חשובה:

שמות המתחילים באות ח’

מתאימים לקריאת שם לילדים שנולדו ביום שני או בחודש תמוז (מזל סרטן)

מתוך הספר ‘שם עם מזל’ פרק אותיות השם

רזיאל פריגן

רזיאל פריגן הינו סופר, הוגה קיומי ופרשן. מייסד המרכז הטיפולי אבחוני קבלי 'ReviveLife' ושיטת האקסתרפיה. מדריך רוחני ויועץ אישי.

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

בדוק גם
Close
Back to top button