אודותשם עם מזל

מדוע כתבתי את ‘שם עם מזל’ ?

מי אנו על פי שמנו ותאריך לידתנו? המדריך השלם לפי תורת הקבלה

עיקרי הסיפור
  • נותן מענה לשאלות רבות על פי הקבלה
  • איך לבחור שם
  • מה משמעות תאריך הלידה ומה משמעות היום בו נולדנו?
  • מה משמעות האות הראשונה והאות האחרונה בשמו של האדם?
  • מה משמעות האותיות האמצעיות?
  • עוד באתר ...
  • עצות לסביבת חינוך תומכת בהסתמך על תאריך הלידה של הילד
  • מה הצבע המחזק את יכולותיו
  • איזו אבן חן מתאימה לו
  • מהו פסוק השמירה עבורו ואיזה פרק תהילים ישמור עליו

במחשבת ישראל נמצאות תשובות משמעותיות רבות עבור כל אחד מאיתנו. דורות רבים של חכמים פיתחו אוצר בלום של ידע העוסק באדם ובנפשו התפתחותו ובצמיחתו, ידע שיכול לעזור לכל אדם, ללמדו להתבונן על עצמו ועל זולתו, להכיר את אישיותו ואת יתרונותיו, ולאפשר לו לפתח את מלוא היכולת הטמונה בו.

הכלל עליו עומדת תורת ישראל הוא המשפט “ואהבת לרעך כמוך” ואני סבור, כי אחד הביטויים של אהבה מעיין זו הוא מתן ידע היכול לשפר את איכות חייו של האדם, לפתח בו יכולות רוחניות, ולהעצים את יכולתו לאהוב את עצמו ואת זולתו, לשמוח בחייו, ולממש בחשיבתו את מה שמזלו הועיד לו.

ומכאן הניסיון להעביר את הדברים בשפה השווה לכל נפש, ולצקת ידע עתיק בכלים חדשים. הידע המוגש בזה פותח צוהר לעולמות הנסתרים של נשמת האדם.

הנכס האמיתי שלנו כהורים הוא היכולת להעניק לילדינו תחושת ביטחון בכל תחום בחייהם. ביטחון שהינם רצויים ואהובים, שנגונן עליהם בכל מצב, נקנה להם בטחון פיסי, רגשי, מנטלי וביטחון ביכולותיהם. נסכים למיוחדותם, נתמודד עם היותם בני אדם שלמים הנושאים הפכים בתוכם, והחשוב מכל: נבין שגם תכונות הנתפסות כחסרונות על ידי החברה הינן חלק מהמרקם האישיותי שלהם, הפרטי והמיוחד.

 כדי להעניק לילדנו דרך חינוך תומכת ורחבה שכזו עלינו לערוך, לפני הכל, היכרות עם אופיו, לדעת אותו ולזהות את מעלותיו וחסרונותיו, לשקף ולהדגיש את יכולותיו כדי שימצה אותן במהלך חייו כאדם בוגר, ולקבל שחסרונותיו הינם הכלים המשלימים, החלקים היוצרים את השלם המעניקים לו יכולת טובה יותר להתמודד ולנצח במאבקים וקשיים בעתיד.

 תכונות אופי אשר נתפסות כ“חולשות” הראויות לתיקון, יכולות להיות מנותבות על ידי “הורה חכם” לבנייה של נפש ילדם ולהתפתחותו. עקירתן מהשורש יכולה לערער את מבנהו הנפשי, לפעמים עד כדי אי יכולת לתקן את הנזק.

 ילד הינו מתנה להוריו ואתגר, זוהי זכות גדולה לגדל ילד בדרך של לימוד אנושי אינטימי תוך התוועדות לנפש החדשה ולאישיותו השלמה.

 אתר זה (הספר) לוקח אותנו למסע שבו אנו מגלים את עצמנו ואת יכולותינו, ומאפשרים לקרובינו ולאהובינו לנהל את חייהם על פי דרכם המיוחדת, כנאמר “חנוך לנער על פי דרכו” (משלי כ“ב, ו‘).

בתקופתנו ניתן לחנך את ילדינו בדרכים רבות ומגוונות ולאפשר לכל ילד וילד לשמור על אופיו ועל שונותו. יכולת זו מעשירה את חברתנו, והופכת אותה לחברה רב–גונית ואת עולמנו למקום נעים יותר, מיוחד, מסקרן ומעניין. מעבר לכל ניתנת לנו הזכות להיות הורים טובים יותר. “וכל אשר יקרא לו האדם נפש חיה הוא שמו“(בראשית ב‘ י“ט)

באתר זה הבאתי כלים פשוטים לבחירת שם לפי הקבלה, מחד גיסא, והבנה מהי משמעותו מאידך גיסא.

זוהי הזדמנות מיוחדת במינה להורים, מחנכים ובני זוג, לערוך הכרות מעמיקה עם נפש יקיריהם ולאפשר להם לקיים את מהותם באשר היא, לעודד את כשרונותיהם, להתמודד עם קשייהם, ולעזור להם למצות את החלקים הרוחניים הגבוהים ביותר בנפשם.

החומר הלימודי הנמצא באתר (בספר) מכיל עצות מגדולי המקובלים, החל מהאריז”ל ותלמידיו דרך הגאון מוילנה ומשם לגדולי האדמו”רים ומורי החסידות רבי צדוק מלובלין ועד למוריי ורבותיי בני זמננו, עצות לתיקון העצמי, תיקון הנפש ופיענוח צפונות המזל.

הדברים הנאמרים נכתבים פה לקהל שאינו רגיל לקבל ייעוץ הלכתי שוטף. בכל מקרה של שאלה או ייעוץ לבחירת שם או שינוי שם, ובכל מצוקה שלפי דעתכם נובעת ממקור מיסטי אתם מוזמנים ל – צור קשר 

פתח דבר

חז“ל גילו כי בקריאת השמות הייתה גנוזה חוכמה עצומה יותר ממלאכי השרת ורחוקה מהשגתם. שן השם צריך להכיל בתוכו כל מהות נושא השם הזה, כל תועלותיו, מעלותיו ומידותיו המיוחדות לו ואינן נמצאות זולתו, והמלאכים לא הגיעו למדרגה זו ולא ידעו לקרוא את השמות (בראשית רבה פרק י“ז)

אבל אדם הראשון הקיף בשכלו ובהכרתו, את כל טבע הבריאה בשעה קלה. ומצא בכל את טבעו המיוחד לו לבדו בנגלהו ובנסתרו ושהוא יחד בעניין זה. חוכמה נשגבה זו הייתה למעלה מהשגת מלאכי השרת “שכלים נבדלים” ובזה נוכחו לדעת כי חוכמתו מרובה משלהם. מתוך אור הצפון (הסבא מסלבודקה).

שם עם מזל הספר שיעניק לכם מבט שונה על חייכם ועל חיי ילדיכם! מתנה נהדרת להורים הטריים. אחרי שעברו את שלב ההתרגשות, ובדיקות האולטרה סאונד, עסוקים ההורים שבדרך, בשאלה הגורלית והחשובה:

איזה שם להעניק ליילוד. שאלות כמו אופנתיות השם, הצליל שלו, ההברות ועוד, משמשים גורם חשוב. אך מה לגבי המזל הכרוך בשם? והאם השם משפיע על הגורל? איזה עתיד או אופי יהיה לילדנו על פי השם שבחרנו? והאם השם מתאים לתאריך בו נולד? האם נדע לחנך אותו בדרך שהולמת את נטיותיו המוכתבות מזמן לידתו???

רבים מאיתנו אף תוהים ברגעים מסוימים בחיינו, לגבי משמעותו השם שניתן לנו בלידתנו, ומה אומר היום בו נולדנו על פי הקבלה והאסטרולוגיה.

עכשיו זה פשוט. אין צורך לנבור בנבכי הקבלה, לפשפש ברזי הפשט, רמז, דרש וסוד. אפשר לרכוש את הספר שם עם מזל (כל הספר נמצא באתר) ולמצוא בו עולם שלם של תובנות הנוגעות לשמו של היילוד ולתאריך לידתו, ומכאן לעתידו, לחיבורים הרוחניים שלו, לאופי ולאופן החינוך, לנטיות הלב, לצבע שייצור לנו עולם הרמוני, בקיצור – עולם שלם על קצה המזלג. וכל זאת בשפה ברורה, עכשווית ובהירה.

“שם של מזל” חותר לחשיפת רזי האסטרולוגיה הקבלית, משמעות אותיות השם והקשר ביניהם, מתוך אמונה, שהבנת עקרונותיהם עשויה לסייע לנו לממש את עצמנו ולמצות את היכולות הטמונות בנו ובילדינו.

הספר מתייחס להתלבטויות המלוות הורים בעת מתן שם לילוד, או כאשר אנו מעוניינים בשינוי שם לעצמנו, ומסביר מה חשוב להביא בחשבון במהלך הצעד המשמעותי הזה.

.”שם עם מזל” הוא כלי מרתק לכל מי שרוצה לדעת קצת יותר אך לא לטבוע עמוק מידי. גם מי שאינו מאמין בקבלה, ימצא עצמו נמשך בעל כורחו לקרוא ולחפש תובנות על עצמו ועל אהוביו. הוא כתוב בשפה ידידותית ועכשווית. תרצו – קבלה לכל דורש, אך בעצם עולם ומלואו.

כריכת הספר

פתגם עממי אומר, שהמתנות הטובות ביותר שהורים יכולים להעניק לילדם הן שורשים וכנפיים, וזאת באמצעות אהבה ללא תנאי לילד כפי שהוא, בלי רצון לשנותו. לכל יצור אנושי יש מסלול חיים שונה, המיוחד רק לו ועלינו מוטל לטפח את המיוחדות של ילדנו, להכיר בצרכיו, והעיקר – להעניק לו כלים המאפשרים לו לגדול לבוגר, המגשים את ייעודו ודרכו הייחודית באומץ ובשמחה.

“שם של מזל” חותר לחשיפת רזי האסטרולוגיה הקבלית, משמעות אותיות השם והקשר ביניהם, מתוך אמונה, שהבנת עקרונותיהם עשויה לסייע לנו לממש את עצמנו ולמצות את היכולות הטמונות בנו ובילדינו.

הספר מתייחס להתלבטויות המלוות הורים בעת מתן שם לילוד, או כאשר אנו מעוניינים בשינוי שם לעצמנו, ומסביר מה חשוב להביא בחשבון במהלך הצעד המשמעותי הזה.

בנוסף יוכל כל אדם למצוא פסוקי שמירה אישיים, המותאמים לשמו, וכן קמעות להגנה על היולדת ועל היילוד.

“שם עם מזל” הוא כלי מרתק לכל מי שרוצה לדעת קצת יותר אך לא לטבוע עמוק מידי. גם מי שאינו מאמין בקבלה, ימצא עצמו נמשך בעל כורחו לקרוא ולחפש תובנות על עצמו ועל אהוביו. הוא כתוב בשפה ידידותית ועכשווית. תרצו – קבלה לכל דורש, אך בעצם עולם ומלואו.

מאז ומעולם היה עולמה הקסום והמסתורי של הקבלה נחלתו של קומץ נבחר.

באתר זה נעשה נסיון מיוחד לפתוח צוהר לעולמם המופלא של המקובלים. להעביר בצורה מובנת את ידיעותיהם ואת תפיסת עולמם על נפש האדם, כפי שבאה לידי ביטוי בשמו, ולחוות באופן אישי את עבודת המקובלים.

 שם האדם היווה עבור המקובלים צופן, מעין הגדרת קובץ שבפתיחתו מתגלים למקובל מהות האדם, יעודו, גורלו, דרך תיקונו והמפתח להצלחתו.

 על פי הקבלה ישנו קשר הדוק, שאינו ניתן להפרדה בין שם האדם לזמן לידתו. באתר מוסברת מהות האותיות המרכיבות את שם האדם וההשפעות הרוחניות של זמן לידתו, הקובעות את אופייו, את אישיותו, את יכולותיו ואת דרך ביטויו האישי.

 זוהי הזדמנות מיוחדת במינה להורים, מחנכים בני זוג, מנחים מטפלים ותרפיסטיים לערוך היכרות מעמיקה עם נפש יקיריהם, ולאפשר להם לקיים את מהותם באשר היא, לעודד את כשרונותיהם, להתמודד עם קשייהם, ולעזור להם למצות את החלקים הרוחניים הגבוהים ביותר בנפשם.

 האתר הבאתי כלים פשוטים לבחירת שם, מחד גיסא, והבנה מהי משמעותו, מאידך גיסא.

בסופו בחרתי להוסיף קמעות לשמירה והגנה על היולדת ועל התינוק.

האתר מכיל עצות מגדולי המקובלים, החל מבעל הזוהר הקדוש רבי שמעון בר יוחאי ותלמידיו האריז“ל וגוריו דרך הבעש”ט ועד רבי צדוק הכהן ותלמידיהם, לתיקון העצמי, תיקון הנפש ופיענוח צפונות המזל.

הוא נכתב לקהל שאינו רגיל לקבל יעוץ הלכתי שוטף. בכל מקרה של שאלה בהלכה ניתן לפנות אלי לקבלת יעוץ או הדרכה.

razielprigan@gmail.com

                                                           בברכת “בסימן טוב ומזל טוב“

                                                                                           אוהבכם : רזיאל פריגן

רזיאל פריגן

רזיאל פריגן הינו סופר, הוגה קיומי ופרשן. מייסד המרכז הטיפולי אבחוני קבלי 'ReviveLife' ושיטת האקסתרפיה. מדריך רוחני ויועץ אישי.

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

בדוק גם
Close
Back to top button